Jak dbać o włosy latem?

Elastyczny harmonogram mycia włosów

Jak dbać o włosy latem?

Jeśli chcesz mieć piękne włosy, powinnaś o nie odpowiednio zadbać. Szczególnie latem, kiedy panują upały, a Ty uwielbiasz opalać się na słońcu. Wszystko należy odpowiednio „dawkować”, nawet kąpiele słoneczne, które wysuszają nie tylko skórę, ale także włosy, które przez to częściej się łamią oraz puszą. Jak zatem pielęgnować je podczas wakacji? Myj je wtedy, kiedy czujesz taką potrzebę – niech Twój harmonogram pielęgnacyjny nie będzie sztywny. Załóżmy, że przyzwyczaiłam się myć włosy co 3 dni. W lecie, kiedy jest bardzo ciepło, o wiele więcej się pocimy. Przez to nasza skóra głowy może wymagać częstszego odświeżania. Z drugiej strony jednak słońce oraz woda wysuszają ją i może się okazać, że mycie włosów oraz skóry głowy tak często, może mieć na nią negatywny wpływ i pogłębiać suchość, a co za tym idzie również podrażnienia.

Jaki kosmetyk będzie dla Ciebie odpowiedni?

Poszukaj odpowiedniego szamponu np. na https://www.drmaxdrogeria.pl/wlosy/pielegnacja/szampony. Nie zapomnij również o odżywce, która powinna zabezpieczyć włosy przed szkodliwym wpływem środowiska, a także ułatwić rozczesywanie niesfornych kosmyków. Wybierz najlepiej taką, która w swoim składzie będzie mieć wiele substancji odżywczych pochodzenia roślinnego. Nie musisz się martwić ceną – jesteś w stanie znaleźć dobre, naturalne kosmetyki nawet za kilka lub kilkanaście złotych. Do tego zestawu dobrze jest wybrać również odpowiednią maskę, którą będziesz nakładać raz na jakiś czas. Jeżeli Twoje włosy są kręcone, możesz użyć jej bez spłukiwania (staraj się jednak ominąć skórę głowy, bardziej skup się na końcówkach). Ugnieć włosy ruchem od dołu do góry, w ten sposób podkreślisz ich skręt. Maska nawilży włosy i będą się one ładniej układać – wiadomo, że loki lubią odżywienie, wtedy bardziej i ładniej się kręcą. Twoje włosy są farbowane? Zadbaj o szczególną ochronę koloru, ponieważ promienie słoneczne sprawiają, że zaczyna on szybciej blaknąć. W tym celu możesz użyć np. szamponu lub odżywki z pigmentami, dzięki którym tafla włosów będzie odbijać światło nieco inaczej niż dotychczas. Przez to pozbędziesz się np. żółtego odcienia, a Twój blond stanie się bardziej chłodny, platynowy. Możesz też uzyskać efekt delikatnie różowych włosów, w zależności od tego, jaki pigment wybierzesz. Zaleca się przeczytać dokładnie etykietę na opakowaniu kosmetyku, ponieważ w niej zawarte są wszystkie najważniejsze informacje, tj. efekt i możliwe działania niepożądane.

Słońce- dobre, czy nie?

Chociaż promienie słoneczne przyczyniają się do powstawania naturalnych refleksów w postaci jaśniejszych pasemek włosów, trzeba uważać na palące słońce, ponieważ bardzo wysusza ono włosy. Dlatego wieczorem, po ich umyciu, nałóż na nie odżywkę, która odpowiednio je zabezpieczy. Może to być produkt, którego nie będziesz już musiała spłukiwać. Najlepiej w ogóle użyć co najmniej 2 produktów do pielęgnacji – tradycyjnej odżywki oraz tej bez spłukiwania, albo naturalnego olejku. Jeśli nie masz nic przeciwko silikonowi, sprawdzić się może doskonale w Twoim przypadku serum z nim w składzie. Lato to trudny czas dla naszych włosów. Wiemy, że powinnyśmy dbać o naszą skórę używając kosmetyków do i po opalaniu, ale czy podobnie czynimy w przypadku włosów? Czy dobrze o nie dbamy? A przecież wracając z wakacji chciałabyś wyglądać na wypoczętą i zadbaną. Twoje włosy domagają się Twojej troski również latem – staraj się ich nie przesuszać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *